BİRİNCİ VE İKİNCİ AŞAMA İLLERİN YEREL YÖNETİM TEMSİLCİLERİ İÇİN LEADER SEMİNERİNE TAŞOVA BELEDİYE BAŞKANI BAYRAM ÖZTÜRK VE DERNEK BAŞKANI KADİR AYDOĞAN KONUŞMACI OLARAK KATILDILAR

IPARD illeri arasında yer alan Amasya, Ankara, Bursa illerinde kırsal kalkınma yerel alanlarda mevcut ve potansiyel durumun, ihtiyaç ve karşılaşılan sorunların belirlenmesini, iyi uygulama örnekleri ve modellerin belirlenerek tanıtılması amacıyla yerel paydaşların bilgilendirilmesini kapsayan çevrimiçi toplantılar düzenlenmiştir.

AB Ülkelerinde ve ülkemizde LEADER yaklaşımında Belediyelerin rolünü, Belediyelerin YEG kurulumu ve ilgili uygulama dönemlerinde deneyimlerini paylaşmak, yeni kurulacak olan 2. Aşama YEG’ler için örnek oluşturması kapsamında Taşova YEG bölgesi Yerel Yönetimi adına Bld. Bşk. Bayram ÖZTÜRK konuşmacı olarak davet edilmiştir. Taşova YEG’in kuruluşundan bu yana süreçte yaşanan sıkıntılar ve başarılı olmasında belediyenin üstlendiği rolünün ele alındığı çevrim içi toplantıda Belediye başkanımız Bayram ÖZTÜRK ve Dernek Başkanımız Kadir AYDOĞAN konuşmacı olarak katılmıştır. Süreçte Belediyelerin hem ekonomik hem de mesai konusunda desteğinin ve dernekte istihdam edilen personelin sürecin en başından beri içerisinde yer alan kişilerin olmasının önemine değinilmiştir. Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK, YEG’lerin Kırsal Kalkınmada çok önemli bir rol üstleneceğini ve umut vadettiğini, Taşova Belediyesi olarak her zaman desteklemeye devam edeceğini dile getirmiştir.