YEREL KALKINMA STRATEJİSİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

10
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Avrupa Birliğinin birlikte sürdürdükleri  Ipard programı Leader tedbiri kapsamında 17-19 Ekim 2018 günleri arasında düzenlenen Yerel Kalkınma Stratejisi YKS  hazırlama eğitimi sonrasında ilçemizde açılış toplantısı 24 Ekim 2018 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Saat 10.00’da Müftülük Toplantı salonunda başlayan toplantıya; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Tekin Sobacı, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ömer Özalp, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Aslan Berber, İl Genel Meclisi Üyesi Gönül Hayati Özkan, daire müdürleri, Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Torun, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Yüksel, Sivil Toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, kooperatif başkan ve yöneticileri muhtarlar, Yerel Eylem Gurubu Derneği Başkanı Kadir Aydoğan ve yönetim ile denetleme kurulu üyeleri katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra YEG Derneği Başkanı Aydoğan YEG derneklerinin kuruluş amacı ve LEADER tedbirini anlattı. Derneğin Yönetim Kurulu üyesi Güllü Çakmak’ın kadın vurgusunu anlatan konuşmasını müteakip, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, YEG’in kurulduğu günden bu yana desteklediklerini söyleyerek, konuşmasında ilçemiz için önemini ifade etti.  Denetleme Kurulu üyesi Avukat H. Şensoy Özdemir, LEADER Yaklaşımı ve Yerel Kalkınma Stratejisi hakkında slayt eşliğinde kapsamlı bir sunum yaptı. Taşova Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama ekibinden derneğin Başkan Yardımcısı Yusuf Yücel, Ankara’da aldıkları YKS eğitim süreci ile ilgili bilgiler vererek, YKS’nin ne derece önemli olduğunu vurgulayan bir sunum yaptı. Söz alan Taşova Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama ekibinden dernek Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Günaydın, ilçemizin köyleri ile birlikte önemli bir noktada olduğunu belirterek, YEG Derneğine tüm Taşovalıların sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Olumlu bir havada geçen ve son derece verimli toplantının sonrasında davetlilere ikram sunuldu.10 03 04 05 06 07 08 09 01

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir