Kırkharman köyünde süt üreticisi bayanlarla bir odak toplantısı gerçekleştirildi.

01

Kamu kurum kuruluşları, STK’lar ve özel sektörle yapılan odak toplantılarından sonra 7 Kasım 2018 Çarşamba günü Kırkharman köyünde süt üreticisi bayanlarla bir odak toplantısı  gerçekleştirildi.

Saat 14.00’de Kırkharman Köy Konağ’ında başlayan toplantıya 24 bayan süt üreticisi katıldı. Günde 1.600 kilo sütün toplandığı köyde köy konağı yanındaki süt alım merkezinde üreticiler, kilosu bir lira elli kuruştan sütlerini Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri birliğine satarak aile bütçesine katkı sağlıyorlar.

Bölgemizde peyniri ve yoğurdu ile ön plana çıkan Kırkharman köyünde yapılan toplantıda; Taşova Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama ekibinden YEG Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf  Yücel, dernek Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Günaydın ve Güllü Çakmak katılımcılara YEG derneğinin kuruluş amacı ve LEADER tedbiri ve Yerel Kalkınma Stratejisi hakkında bilgi verdiler. Katılımcılar söz alarak sorunlarını dile getirdiler ve anket formunu doldurdular. Köyde bayanlardan oluşan bir kadın derneği kurulması fikri ön plana çıktı.

YKS ekibi toplantı sonrası köy Muhtarı Zikri Akın ve vatandaşlarla birlikte Kırkharman göletinde incelemelerde bulundular.

02 03 05 07 08 09

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir