8. ODAK GRUP TOPLANTISINI ULUKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRDİK.

02

Yerel Kalkınma Strateji (YKS) Planının hazırlanması kapsamındaki sekizinci toplantımızı, 3000 yıllık tarihi ile ilçemizin en eski yerleşim merkezi olan Uluköy Köyü’nde gerçekleştirdik.

20 Kasım 2018  Salı günü  Uluköy’de bir kahvehanede saat 19.30’da başlayan toplantıya; Muhtar Abdullah Coşkun , Uluköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nazmi Alkan,Taşova Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama ekibinden YEG Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf  Yücel, dernek Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Günaydın, YKS Saha ekibinden Ahmet Gündüz ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldılar.

Bahşi Halife ve Kapıağası Hüseyin Ağa gibi bir çok tarihi değerlerin doğduğu yöre olan Uluköy (Sonusa), Tarihi Sinan Paşa Hamamı, Kurşunlu camii, Ergüneş Baba türbesi gibi eski yapıları bulunan köy son dönemlerde gözde bir mesire alanı Uluköy Barajı ile de ön plana çıkıyor.

Toplantıda hazır bulunan katılımcılara anket formları dağıtıldı. Konu ile ilgili Ahmet Günaydın, YEG’in kuruluş yapısını ve gayesini açıklarken, Yusuf Yücel YKS sürecini anlattı. Söz alan vatandaşlar sorunlarını ve karşılaştığı güçlükleri dile getirdiler.

03 04 05 06 07 ub1 ub2 ub3

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir