Taşova Gazetesi : Taşova YEG Derneği Törenle Hizmete Girdi

AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, IPARD II Programı kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen “LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi” kapsamında Taşova’da kurulan Yerel Eylem Gurubu (YEG) Derneği, 10 Kasım 2016 Perşemb.e günü  saat 14.00’de düzenlenen törenle hizmete girdi.

Yemişen mahallesi Belediye Cadddesi eski belediye binasındaki dernek binası önünde düzenlene açılış törenine Belediye Başkanı Bayram Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, Dernek Başkanı Kadir Aydoğan, Kurum Müdürleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve dernek üyeleri katıldı.

Dernek Başkanı Aydoğan “Derneğimizin kuruluşu yaklaşık olarak iki süren bir süreç sonunda kuruldu. İlde yapılan ilk toplantıdan sonra ilçemizde yaptığımız toplantı ve çalıştaylar ve saha ziyaretleri ile çalışmalarımız oluştu.

Derneğimiz bugünden itibaren faaliyete girmiş olmakta.Derneğimiz ilçemize ve halkımıza hayırlı olsun”

Tarım Bakanlığı LEADER Yerel Kalkınma Uzmanı Orhan Polat “Bugün güzel sonuca ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Taşova kendine özgü kültürü olan yüksek insan kaynaklarına sahip bir ilçemiz. Türkiye’de resmi olarak bu alanda 2. Olarak kurulan ve 1. Onaylanan dernek önemli bir yerde bulunuyor. İnanıyorum ki bu bölgelerde güzel işler yapılacak derneğimiz hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”dedi.

Belediye Başkanı Öztürk” İlçemizin tarımsal, turizm ve diğer alanlarda gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte yeni atılımlar yakalaması için hep birlikte çalışacağız.

Taşova’da artık güzel işler yapılıyor.İlçemizde Devlet ayağı,Belediye ayağı ve yerel güç dinamikleri ile yapılıyor.

Taşova eski Taşova olmaktan çıkıp kabuğunu kırıp hızlı bir şekilde yukarıya doğru ilerliyor.

YEG derneğimiz bu ivmeye yeni bir hız katacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

tasova-yeg-torenle-hizmete-girdi tasova-yeg-torenle-hizmete-girdi-2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir