YEG YÖNETİCİLERİ ANKARA’DA BİR ARAYA GELDİ

ankara

Leader Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Projesi toplantısı 2 Aralık 2016 Cuma günü Ankara Limak Ambassodere Oteli C toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Avrupa Birliği’nin ortaklaşa yürüttüğü ve 10 ilin dahil olduğu Proje kapsamında ilçemizde 7 Eylül 2016 tarihinde başlayan süreç sonunda Taşova Yerel Eylem Gurubu Derneğinin kuruluşu tamamlanmıştı.

Amasya, Diyarbakır, Ordu, Manisa, Samsun, Kastamonu, Ankara, Çanakkale, Erzurum, Denizli illerinden 23 YEG Derneği temsilcisinin katıldığı toplantı saat 10.00’da başlayıp, 17.00’ye kadar devam etti. Toplantıya; TKDK Amasya İl Koordinatörü Okan Sezgin, Amasya GTHB İl Müdür Yardımcısı Zekeriya Şeker, LEADER Amasya Yerel Kalkınma Uzmanları Orhan Polat ile  Hale Ertopçu Boztepe,  ilçemizi temsilen Taşova YEG Derneği Başkanı Kadir Aydoğan ve Ahmet Günaydın, Gümüşhacıköy YEG Derneği  Başkanı Zehra Özyol, Göynücek YEG Derneği Başkan Yardımcısı Halil Alaboğa  katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan toplantı, Avrupa Birliği Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Başkanı Muhammet Adak’ın açış konuşması ile başladı. Sırası ile TKDK Genel Koordinatörü Mahmut Kardaş Avrupa Komisyonu Temsilcisi Iwona Lıztswan ve Ekip lideri Dilek Batmaz Vural birer konuşma yaptılar.

10 ilde görev yapan yerel kalkınma rehberlerinin değerlendirme konuşmalarından sonra, YEG derneği yöneticileri  ilçeleri ile hazırladıkları sunumları katılımcılarla paylaştılar.

Toplantı soru-cevap faslı ile son buldu.

img_9509img_9511img_9514

ankara2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir