TKDK, İŞ-KUR VE KOSGEB İLÇEMİZDE TOPLANTI YAPTI

okan21 Aralık 2016 Çarşamba günü Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Okan Sezgin İŞ-KUR İl Müdürü Osman Yılmaz KOSGEB İl Müdürü Bayram Ali Kuş, Derneğimizin daveti üzerine ilçemizde bir toplantı yaptı. Saat 13.45’te Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ü makamında ziyaret eden heyet saat 14.00’te toplantıya başladı.
Belediye nikah salonunda başlayan toplantının açış konuşmasını yapan Dernek Başkanımız Kadir Aydoğan 45 günlük sürede derneğimizin yaptığı faaliyetleri anlattı. Toplantıya; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mustafa Okur, Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yılmaz Çakır, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve özel sektör temsilcileri katıldı.
TKDK İl Koordinatörü Okan Sezgin; “Taşova YEG Derneği kurulduğundan bu yana hızlı bir çalışma sergiliyor. Yerel kalkınma stratejisi onaylanıncaya kadar Taşova’ya bir şeyler katmak istiyorlar. Bu derneğin şöyle bir avantajı var. Yatırımcı TKDK’nın projelerinde YEG Derneğinin onayıyla artı 20 puan alabilecek. IPART 2’ye 1.045.000 Euro kaynak ayrıldı. Taşova IPART 1 programında dördüncü sırada katkı aldı. IPART 2’den daha fazla faydalanmasını istiyoruz.” dedi
İŞ-KUR Amasya İl Müdürü Osman Yılmaz: “İŞ-KUR iş gücünü istihdama hazırlayan bir kurumdur. İstihdam konusunda işveren ve işçiyi buluşturan bir görevimiz var. Girişimcilik programları iş başı eğitim programından il genelinde 1100 kişi yararlandı. Taşova’da bu destekten faydalanıyor. İş başı eğitim kurumlarından iki nitelikli sigortalı çalıştıran işverenler yararlanabiliyor. En az yılda 3-12 ay arası bu programdan faydalanabiliyor. Ancak son 3 ay SSK’lı bir işte çalışmamış olma şartı aranıyor. Ayrıca istihdam garantili kurslar açıyoruz.” dedi.
KOSGEB İl Müdürü Bayram Ali Kuş: “Bizim desteklediğimiz sektörler sınırlı. 1-250 işçi çalıştıran kapsam dahilindeki tüm sektörler küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ ) olarak desteklerimizi sürdürüyoruz. Şu an 50.000 TL krediye ilçemiz genelinde büyük rağbet oldu. Ülke genelinde 15.000 firmanın yararlanabileceği bu krediye bugün itibariyle 2500’ü aşkın müracaat var. Bu krediden Amasyamız’dan 60 firma faydalanabilecek. Şubat ayında yeni bir kredi programı açılacak. Bu krediler 1 yıl ödemesiz. Firmalar kayıtlarını güncellemeleri gerekiyor. Bu dilimde kredi alamayanlar ümidini kesmesin aynı şekilde Şubat’ta planlanan krediden de faydalanabileceklerdir.” dedi.
Katılımlarından dolayı Tüm kurum Müdürü ve katılımcılara teşekkür ederiz.

tasova-toplanti-tkdk-kosgeb-iskur-3-e1482331628140

tasova-toplanti-tkdk-kosgeb-iskur-e1482331637330

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir