ANDIRAN, MÜLKBÜKÜ ve DEREKÖY’e YKS SÜRECİ ANLATILDI.

01

Yerel Kalkınma Strateji (YKS) Planı, altıncı  alt gurup toplantısı 29 Kasım 2018  Perşembe günü  ilçemizin sebzecilik ile ön plana çıkan,  Andıran köyü Muhtarlığının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Saat 19.30’da başlayan toplantıya; YKS Saha Ekibinden YEG Yönetim Kurulu üyesi ve Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, Taşova Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama ekibinden YEG Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf  Yücel, dernek Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Günaydın, YKS Hazırlama Saha ekibinden Turan Yalçın,   Andıran köyü Muhtarı İlharn Önder,  Mülkbükü köyü Muhtarı Mustafa Özcan, Dereköy köyü Muhtarı  Bedri Özkök ve üç köyden  sebze üreticisi çiftçiler katıldılar.

Aynı zamanda Taşova Yerel Eylem Grubu (YEG) Derneği Yönetim kurulu üyesi olan Andıran köyü Muhtarı İlhan Önder’in açış konuşmasından sonra toplantıda hazır bulunan katılımcılara anket formları dağıtıldı. Konu ile ilgili Ahmet Günaydın, YEG’in kuruluş yapısını, gayesini açıklarken, Yusuf Yücel YKS sürecini anlattı.  Daha sonra söz alan köy muhtarları ve üreticiler karşılaştıkları sorunları anlatarak köyden kente göçün azaltılması konusunda görüşlerini bildirdiler.

02 03 04 05 06 07 08

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir