YKS EKİBİ KAR KIŞ DEMEDEN KAVALOLUĞU KÖYÜNDE TOPLANTI YAPTI.

01

Yerel Kalkınma Strateji planı çalışmaları Kavaloluğu Köyü’nde ilçenin kuzeydoğu kesimindeki 4 köy ile devam etti.

Toplantıda; Amasya’nın Orman Bölge Müdürlüğü olmasında orman varlığı ile en fazla orman envali bulunan ilçemizde neden bir orman ürünleri sanayi  olmadığı gündeme geldi. En önemli geçim kaynaklarının orman işçiliği olduğunu, bir arkadaşlarının kolunun kırıldığını ifade eden katılımcılar sigortasız çalıştıklarını söylediler.

8 Aralık 2018 Cumartesi günü Saat 13.30’da bölgenin tek okulu olan Kavaloluğu Köyü İlkokulunda başlayan toplantıya; Taşova Yerel Kalkınma Stratejisi Hazırlama ekibinden YEG Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf  YÜCEL, YEG Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ahmet GÜNAYDIN,  Kavaloluğu Köyü Muhtarı  Medet ARAZ, Alçakbel Köyü Muhtarı Hüseyin  DİRİL, Korubaşı (Serniç) Köyü Muhtarı Mürsel ÇAKMAK, Şeyhli Köyü Muhtarlığı adına Cemal AYDIN, TOKSOY Derneği Başkanı Kazım ÖZDEMİR ile Yönetim Kurulu üyesi Mehmet PASUN, Şeyhli Camii Yaptırma Derneği Başkan Vekili Muharrem CENİK, Kavaloluğu Barcın Camii Yaptırma Derneği Başkanı Ahmet YERAL ve  4 köyden vatandaşlar katıldılar.

Toplantıda hazır bulunan katılımcılara anket formları dağıtıldı. Konu ile ilgili Ahmet GÜNAYDIN, Derneğimizin kuruluş yapısını ve gayesini, Yusuf  YÜCEL LEADER ve Yerel Kalkınma Stratejisi sürecini anlattı. Söz alan muhtarlar ve üreticiler mezralar arası yol ve köy yollarına sıcak asfalt istediler. Katılımcılar; 4 köyün ortak faydalanabileceği palet, kazma-kürek sapı ağaç çay kaşığı, kürdan gibi mamullerin imalatının yapılacağı bir sanayi kuruluşu talep  ettiler. Daha sonra söz alan köy muhtarları ve üreticiler karşılaştıkları sıkıntılar ve köyden kente göçün azaltılması konusunda Karadeniz İkliminin olduğu bu yörelerde özellikle Fındık ve Ceviz fidanı için projeler yapılmasını istediler.

02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir